| anonim_4396 a întrebat:

Ce sa fac cu viata mea? In curand fac 35 ani si vreau sa mor.simt ca nu mai am pentru ce sa traiesc. ajutati-ma va rog.stiu ca nu e bine dar nu mai pot.

Răspuns Câştigător
| yulll01 a răspuns:

Nu intreba ce sa faci cu viata ta. Cel care te-a creat are un plan cu tine! Nu-ti bate joc de El si de darul Lui. Nu trebuie decat sa crezi (ca vei fi) si vei fi fericita! Traieste pentru El, pentru parintii tai, pentru copii tai pe care-i ai (sau ai vei avea), pentru prietenii tai, pentru toti cei ce te iubesc sau te vor iubi de azi inainte, si ati promit ca peste un an vei fi foarte fericita.

3 răspunsuri:
| Danutza27 a răspuns:

Pai stai asa ca nu e cinstit? un om ca sa fie sictirit de viata trebuie sa aiba niste motive,pune si tu acolo citeva.Daca chiar nu mai ai pentru ce trai sunt de acord cu tine dar altii au nevoie de ajutor.Te duci tu frumusel si ii ajuti pe altii mai batuti de soarta ca tine,o sa te intrebi unde Re ai la dispozitie spitale,voluntariat,ajutat neputinciosi,altii sunt orbi si doresc sa traiasca poti sa ii ajuti,ia uite cite lucruri utile.Poate esti bulversata de viata si vin necazurile peste tine ca vagoanele dupa locomotiva.O iei pe calea Sf Biserici,vorbesti cu un preot,si te lamureste el incotro sa o iei. Poate te gindesti sa pui jbiltul de git, daca te maninca pielea.si vrei sa tragi la plug in iad eu,zic ca nu e placut sa incasezi bice si sa ai si un lant in gura. Eu zic sa stai cuminte. Leacul dai de el dar trebuie sa vrei ca vad la tine ca ai pus cazanul de rufe pe luminare si nu vezi incotro sa o iei,pai nu e bine.Un ultim sfat ia legatura cu Ema dai de ea pe la sect Religie, a m-ai ajutat si pe altii sa gaseasca un drum in intuneric si alti pierduti a recuperat.Trebuie sa doresti si tu sa o iei pe drumul cel bun si garantat o scoti la capat.Stai asa ca nimic nu este usor dar daca vrei poti sa faci ceva bun. Sunt convinsa ca si de Dumnezeu ai uitat, pai nu este bine ca speranta ta tot el este.Si vorba aia El este cel care iese sa caute oaia ratacita si sa o bage in turma, pai tot el se apleaca sa ridice banul de arama pe care il calca toti si zace in noroi.

| AstaMicăăEoBestie a răspuns:

Nicolette nu mai fii atat de pesimista happy recunosc sunt unele momente in care te gadnesti la sfarsit dar trebuie sa mergi mai departe sa ai incredere in tine sa treci cu fruntea sushappy! noi nu avem nici un drept sa ne luam viata pentru ca Dumnezeu ne-a dat`o si numai El poate sa ne`o si ia! gandeste`te ca ai oameni in jurul tau unii iti sunt prieteni altii iti sunt antipatici, dar nu conteaza! pentru ei pentru toti pentru familia ta trebuie sa fii acolo, gata sa te ridici desi cineva te-a lovit! fii puternic/a si nu lasa greutatile si teama sa iti ofileasca sufletul ai incredere in dumnezeu si in tine si ai sa vezi ca o sa fie perfect. cum se spune tot raul e spre bine! happy

| NimeniNuiPerfect a răspuns:

Eu am doar 18 ani, deci nu stiu daca imi vei lua sfatul in considerare, dar parerea mea poate va conta macar 1 %.eu pana la varsta de 10 ani am avut numai zile blestemate,am vrut sa imi pun capat zilelor,dar mai tarziu mi-am dat seama ca cineva acolo sus ma iubeste,acum am un loc stabil de munca,prieteni,dusmani,viata nu e roz, dar trebuie sa profitam de fiecare clipa ca si cand ar fi ultima! uitate cat de frumoasa este viata! avem o viata si trebuie sa o traim! mult succes! daca nu esti, cu siguranta vei fi foarte fericita!