| Adredemesconf a întrebat:

Ce sa ne mai asteptam de la oameni? Unii dintre noi (foarte foarte foooarte multi) nu meritam sa traim...
http://www.crimetime.ro/......ibani.html

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Acte de o bestialitate incredibila pentru secolul XXI.
Chiar daca femeia respectiva si-a inselat sotul, el putea s-o paraseasca dar nu s-o ucida. Fanatismul acelor oameni, care s-au transformat in justitiari, arata cat de diferiti suntem si cat rau face intelegerea gresita a mariajului si anume parca femeia respectiva ar fi devenit un obiect in proprietatea sotului, motiv pentru care el crede ca are drept de viata si de moarte asupra ei daca nu respecta fidelitatea in casnicie. Nu sunt de acord cu adulterul dar aceasta nu da dreptul nimanui de a-ti lua viata pentru aceasta fapta.
Cred ca religia lor este de vina ca-i transforma in niste fiara pentru ca fanatismul lor nu are limite, asa cum s-a vazut si din modul in care ai lapidat-o (omorat-o cu pietre) pe aceea femeie.
Sper ca pe viitor sa se interzica asemenea practici si la talibani.
Cu privire la faptul ca tu generalizezi ca, f. f. f multi oameni fac asemenea fapte reprobabile, sa stii ca nu este chiar asa.
Crezi acest lucru pentru ca se popularizeaza doar faradelegile ce se produc si la noi in tara si in lume, fara a se arata cati oameni deosebiti exista care merita toata stima si respectul nostru al tuturor.
Multumesc pentru link Mary3bee, eu nu auzisem despre acest gen de practici in timpurile noastre ci, doar in trecut.

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Merită împuşcaţi cei care fac astfel de barbarii.
Aseară am văzut articolul.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Fiecare dintre noi are dreptul la viata, indiferent daca violeaza, ucide, agreseaza etc. Fiecare avem dreptul de a alege felul in care traim viata. Pentru ca la urma sa ne primim rasplata si sa platim consecintele.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Incredibil, nu mi-a venit să-mi cred ochilor.
Cât despre fraza pe care ai spus-o nu chiar foarte mulți, sunt multe persoane care chiar au schimbat omenirea în bine.

| Parmalat a răspuns:

Propaganda americana

| brosu a răspuns:

Impunerile de orice fel, împotriva vointei şi a credinţei personale trebuie sancţionată, sunt prea multe atrocităţi în numele credintei.