| Barbie55 a întrebat:

Ce se întâmpla când cineva se îneacă dintr-un lac. Se scufunda sau plutește la suprafața?

6 răspunsuri:
| Gabi99998 a răspuns:

Depinde daca sunt curenti sau nu eu stiu ca pluteste. Dar de ce intrebi de inecat si chestii de astea?happy

| fantastica a răspuns:

Din cate stiu eu, oamenii se tin pe suprafata apei prin trei moduri: datorita aerului din plamini, cu ajutorul miinelor si picioarelor si fiind supraponderali (am mai auzit ca acesti oamenii nu se ineaca din cauza grasiimii).
Deci, daca persoana inecata n-are destul de multe kilograme in plus, se va scufunda. Aerul din plamini este inlocuit de apa.

| Florentina9210 a răspuns:

Cam ''dubioasa'' intrebarea ta.

| Dismally a răspuns:

Se scufunda, de asta e nevoie de scafandri pentru a pescui cadavrele...

| darrio2007 a răspuns:

Se scufunda DINTR-un lac sau ÎNTR-un lac?

| darrio2007 a răspuns:

Pardon! Se ineaca.