| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand muti un animal din habitatul lui natural?
Trebuie sa caut pe internet un exemplu pentru ora de biologie dar nu gasesc nimic.Stie cineva vreun site sau un link?

Răspuns Câştigător
| Cristi1397 a răspuns:

Un exemplu ar fi pesti deoarece ei traiesc doar in apa. Bine ca mai sunt si oameni fara creier dar cu multi bani, nu ma refer ca la pesti doar ca uni au ca animal de companie crocodili(chiar daca ti se pare ciudat dar s-a intamplat asa ceva in America). Sper ca ti-am fost de ajutor.