| anonim_4396 a întrebat:

Ce se intampla cand o forta de neoprit loveste un obiect imobil indestructibil care nu poate fi mutat?

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce înțelegi prin forță de neoprit? În ce domeniu te postezi cu întrebarea? La poezie, la povești, la trivia, la zona vagă a imaginației fără limite? Nu există în real și în fizică forță de ne oprit, nici obiect indestructibil, nici obiect care nu poate fi mutat.

| johnnny123 a răspuns:

Nu se întâmplă nimic, pentru că cele două nu pot exista simultan.

Existența unuia ar nega existența celuilalt.

| Hammurabi a răspuns:

Nu există așa ceva decât teoretic.
Iar teoretic poți să te joci cum vrei și cu ce vrei. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Hammurabi a răspuns (pentru Bubico2022):

Corect. laughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiintific vorbind, se numeste ca face buf.

| aimullah123 a răspuns:

Nu stiu, poate acea forta ar trece prin acel obiect fara sa il distruga (pentru ca e indestructibil) si si-ar continua deplasarea (pentru ca este de neoprit). Ca de exemplu cum trece un sunet printr-un zid.
Sau gaseste o cale sa il ocoleasca si isi continua deplasarea.
Spre exemplu, ii modifica obiectului forma, fara sa ii schimbe pozitia? In orice caz, cred ca ar fi posibil.

| dolceromania a răspuns:

Sar zbuciuma toata fizica!