| Mindfulness a întrebat:

Ce se întâmplă cu aceste scumpiri atât de masive? Am văzut și în magazine scumpiri apocaliptice și la KFC, un meniu Duo Bucket am făcut că s-a scumpit cu 10 lei de la 65 la 75! E șocant! Ce-s cu scumpirile astea șocante?

8 răspunsuri:
| simplaexsistenta a răspuns:

Ca sa se faca vânzare, cum de ce? Doar la foame dai si 100 de lei pe o pâine, un colt de mamaliga sau un bol de ciorba.
Preturile cresc, dar salariile rămân la fel. Asta-i viata, n-avem ce face

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

Eu mâncăm des la KFC și niciodată nu s-au scumpit așa de mult, doar vreo 1 leu, maxim 2 lei in decursul de 2-4 ani, acum s-a scumpit cu 10 lei, e șocant așa ceva! Noi in loc sa ieșim în stradă suntem războinici pe tastatura. Suntem noi un popor de idioți asta e problema, dormim pe noi de 35 de ani.

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

De ce ai dat amuzant? happy

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Mindfulness):

Secolul vitezei... Si scumpirea e pe fast-forward

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

Poate doar meniul ăla s-a scumpit mult happy trist e că ăla era meniul meu favorit sad

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Mindfulness):

"razboinici pe tastatura"... Amuzant. Dar adevarat. Mai demult ieseau oamenii in strada cu pustile, acum...

| Mindfulness explică (pentru simplaexsistenta):

Acum merg la pensat și își pun tatzehee hee

| simplaexsistenta a răspuns (pentru Mindfulness):

Sau boturi de rață.