| 12Hsgsvu12 a întrebat:

Ce se întâmplă cu aia care sparg parola (NASA, etc)?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pușcărie sau (ca-n filme) angajat pe bani buni

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nimic, își ascund identitatea foarte bine.

| Mosotti a răspuns:

Aia care fac asta sunt preluati uneori chiar de NASA si alte institutii serioase din SUA.
Nu mereu, dar multi asa sunt tratati, SUA are nevoie sa aspire inteligentii, altfel nu mai erau ei cea mai mare putere mondiala.
Zic ei la inceput ca le da parnaie, dar daca il miroase ca e valoros, nu ii mai da.
Mai ales daca a spart si nu a facut ceva rau.

Insa si unii se duc la puscarie.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

In 2011 un copil de 14-15 ani din Sibiu a spart parola de la NASA iar americanii au intrat pe fir si l-au luat in SUA sa lucreze pentru el cu carte de munca si contract + ca i-au dat casa, masina.