| bleeaah a întrebat:

Ce se intampla daca mi-am modificat nota in carnet. Dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| xAndraa23 a răspuns:

Pai, practic nu are ce sa se intample, pentru ca profesorii nu stau sa verifice daca totul e in regula in carnetul elevului. Dar de ce ai modificat-o? Inteleg e o nota mica (probabil ) dar, sincer cu ce te ajuta? Parintii tai nu vor afla acum, dar mai tarziu tot se v-a afla, si eu am facut mai demult o prostie ca asta, si m-am ales cu o cearta cu mama mea, destul de urata. Cand se va afla adevarul, va fi si mai rau pentru ca ei isi vor pierde increderea in tine. Sper ca ti-am fost de folos. :*

9 răspunsuri:
| SooRa a răspuns:

Nu se intampla nimic, cu exceptia faptului ca minti despre acea nota. Daca dirigintele vede ca ai modificat nu are ce sa iti faca, poate doar sa te certe putin.

| Aquafairybezelesiunicorni a răspuns:

Asa s-a intamplat cu o colega din cls. mea. I-ti poate scadea nota la purtare dirigenta/ele tau iti suna parintii, nu o sa mai aiba incredere in tine etc.

| Dariusuu a răspuns:

Nimic.

In catalog e grav.

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Dupa regulamentele scolare, echivaleaza cu scaderea notei la purtare, a doua oara putand fi exmatriculat(a).Dar ce te faci cu pierderea increderi celorlalti?

| LolaLollita a răspuns:

Daca afla profesorul/dirigintele se poate ajunge si la scadere notei la purtare. Chiar nu cred ca se merita.

| Never4ever a răspuns:

Nu se intampla nimic conteaza notele din catalog nu din carnet.

| darrio2007 a răspuns:

Daca esti descoperit inseamna lipsa de credibilitate in fata parintilor.Adica poti spune orice si nu te vor crede in veci.

| Kasia a răspuns:

Nimic daca nu se afla.scapi de o dojeneala.

| Faimaoasa a răspuns:

Cum ai făcut asta ca vei și eu sa fac la fel