| anonim_4396 a întrebat:

Ce semnifica popularitatea pentru voi? Am observat ca mai toti copiii de 12-18 ani isi doresc sa devina "populari". Ce pareri aveti?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Doar celebritatile sant in centrul atentiei iar cei care vor asta au parte de ea in vise.

| Furculingură a răspuns:

Popularitatea nu înseamnă nimic. Nu înţeleg de ce toţi idioţii vor să devină " populari ". Cu ce îi ajută pe ei că ştiu mulţi oameni cum îi cheamă sau când le-a murit pisica?
Popularitatea atrage după sine şi impatia altora, deci poţi să fii popular şi să nu te înghită nimeni. (asta ca să nu creadă toţi că popularitatea e un lucru bun ). Totodată, degeaba eşti popular pentru că eşti cocalar sau pentru un lucru prost( gen Babenco, care e populară în tot liceul ei, dar nu pentru faptele ei măreţe )
Popular sau nu, viaţa tot aia e.

| mODIN a răspuns:

Inseamna sa fi in centrul atentiei.Cred....Nush eu nu sunt popular deloc, eu stau ascuns intr-un colt al clasei si fac rituale sataniste.Nu ma judeca laughing

| Sociopat a răspuns:

Popularitatea este ceva fara de care extrovertitii ar muri.

| butterflyy a răspuns:

Cei "populari" stiu inca ca sunt cei care fac rele, cu batai, limbaj, urat etc. Eu nu imi aduc aminte de vreun copil "popular" sa fi fost bun la invatatura sau sa ai ba un caracter frumos. Acesti copii "populari" sunt mai tarziu deseurile societatii din pacate.