| Ajaj a întrebat:

Ce semnificatie are mâncărimea nasului (pe dinăuntru si pe dinafară) ca superstiție?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

"Dacă te mănâncă nasul pe dinafară atunci ai noroc, în schimb dacă te scarpini în nas urmează să ai parte de ghinion sau de o ceartă."
Eu stiam ca, daca te mananca nasul, iei bataie. laughing

| Ajaj explică (pentru dannyel86):

Multumesc mult ????

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Nu are nici o semnificație că superstiție, pentru că superstițiile nu există.
Te mănâncă nasul din cauza unei alergii la polen și praf.
Există multe pastile care te pot ajuta. Medicul de familie îți poate recomanda ce e mai bun pentru tine.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Ca superstitie inseamna cearta.

| Reghqen a răspuns:

Ești alergic la ceva, consultă medicul tău de familie și el o să îți spună mai exact la ce ești alergic.