| Artemis001 a întrebat:

Ce simt eu acum. oooh as vrea sa o ucid pe fata aiarolling on the floor) sunt geloasa ca o proasta si totusi degeaba.Nu ar trebui sa ma mai incred in baieti vreodata, cand am inceput sa pun suflet a dat cu picioru la tot nici nu pot exprima in cuvinte ceea ce am simtit cand mi-a spus:"te iubesc mult!"eram in extaz, dar cred ca asta e viata iti da motive sa radiezi de fericire ca apoi sa te doboare cum ramane cu"doar pe tine te iubesc..si pentru tine mi as da si viata" mda acele cuvinte au fost spuse dupa vorba lui"la plictiseala"eu imi faceam iluzii ca o proasta in timp ce el se juca cu mineoh go on da poate l am intels gresit sau poate nu, dar sincer acum pot spune ca "am inima rupta in mii si mii de bucati"si ma doare enorm de tare parca ceva din interiorul meu e sfaramat cu cruzime.Stau si ma gandesc la acele cuvinte frumoase care am crezut ca sunt spuse din inimaoh go on mda nu pot sa imi dau seama cat de naiva am fost cum am fost parca orbita de dragoste...sincer pentru mine viata nu mai are rost,dar ma gandesc ca asta e un alt obstacol,un obstacol dureros dar voi incerca sa trec si peste asta "ce nu te omoara te face mai puternic"nu? Dar chiar daca incerc sa il uit nu pot fac ce fac si imi apare in gand parca anumit sa ma chinuiestraight face de ce exista dragostea daca totusi e atat de dureroasastraight face cand aud ca "dragostea e cel mai bun lucru din viata unui om" mi se face un nod in stomac,dar cum am mai spus degeaba eu il iubesc si acum cand el poate e cu ea dar nu pot sa accept ca nu mai e al meustraight face.Ce frumos era cand vorbeam ore in sir acum am ramas doar cu amintirile ce ma fac sa mor de durere amintindu mi de elstraight face.In urma lui a ramas un mare gol in sufletul meu ce nu ma lasa sa respir. Fetelor, sa nu puneti niciodata prea mult suflet pana cand nu stiti exact ca va iubeste si sa va dovedeasca asta vorbele nu ajuta, vorbele astea dulci mai tare te omoara. Sper ca poveste mea nu v a plictisit dar  vreau ca nicio fata sa nu treaca prin ce trec eu acum.Si baieti poate gresesc eu cand spun ca toti sunt la fel dar daca v ati pune in locul meu sigur ati intelege!

Răspuns Câştigător
| Sweetish a răspuns:

Nu ai spus nici o poveste. Nu am de unde să știu dacă avea motive să-ți spună că te iubește la nebunie. Dacă te-a cucerit din două cuvinte și tu ai arătat asta, evident că a dat cu piciorul repede.

Gândește-te că meriți ceva mai bun.
Dragostea se face în doi. Ar trebui să te bucuri că nu te-a lăsat mai târziu, și că acum ți-ai dat seama ce fel de persoană e acel băiat.

Repet, dacă tu de la început i-ai arătat că ești înnebunită după el, ăla e probabil principalul motiv pentru care te-a lăsat sau poate caută fete bombe laughing dacă și-a găsit o bombă ar trebui să te bucuri, repet laughing că te-a lăsat.

| Artemis001 explică (pentru Sweetish):

Nu i-am aratat ca sunt innebunita dupa ellaughing.Ba din contra el era cu declaratiilewinkingMultumesc de sfat oricum!:*

| Sweetish a răspuns (pentru Artemis001):

Nu ai pentru ce.

3 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Gelozie=posesivitate. Nu ai cunoscut adevarata dragoste, iar "ea" nu are nici o vina in toata povestea asta. Stabileste-ti prioritatile si mergi mai departe.