| anonim_4396 a întrebat:

Ce spune despre noi persoana sau persoanele pe care le admirăm?
E adevărat acel mit cum că am vrea să fim ca ele sau măcar pe aproape?
Ce credeți?

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Mit? Pai nu este chiar mit. Multe persoane admira alte persoane si vor sa ajunga ca ele.

Alte persoane admira diferiti oameni pentru ceea ce fac sau ce au facut, dar nu vor sa ajunga ca ei.

Admiram din diferite motive, motive diferite de la persoana la persoana.

Numai bine!

2 răspunsuri:
| Niciunnumedeutilizator a răspuns:

1. Admirația noastră față de anumite persoane spune multe despre dorințele și idealurile noastre.
2. Da!
3. Am zis mai sus.
Pe lângă asta, poți admira și ceva de care ești mândru (unii părinți sunt mândri de copiii lor, deși niciodată nu am înțeles de ce).
admirá vb.I tr. A privi pe cineva sau ceva cu un sentiment de încântare, a prețui.

Răspuns utilizator avertizat