| Rux_5597 a întrebat:

Ce spuneti de telepatie? Credeti in ea?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da cred.este un fenomen benefic pentru cine stie sa-l stapaneasca.la mine functioneaza mai ales in starile sentimentale.simteam prezenta persoanei iubite de la cateva zeci de metri.acum cu sotia mea avem aceleasi ganduri, si ne gandi, in acelasi timp la aceleasi probleme, sau la aceleasi persoane.

9 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Eu cred ca exista. De multe ori mi s-a intamplat insa doar dupa cum spunea si adelutza cu persoane la care tin mult si care la fel tin la mine. Cred ca mai sunt multe lucrururi ce trebuiesc descoperite. Mintea umana este inca o enigma desi credem ca stim aproape tot. Eu cred ca mintea poate fi stimulata pentru a crea o legatura telepatica intre doua persoane insa asta depinde de o anumita energie, daca exista o legatura speciala intre acele doua persoane.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu cred in telepatie, sunt multe momentele cand eu si sotul meu ne intelegem din priviri sau pronuntam in acelasi timp aceleasi cuvinte.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Eu cred in telepatie, aceasta se refera la abilitatea de a comunica informatia de la o minte la alta, totul se intampla fara stirea noastra. Am avut ocazia sa mi se intample acest lucru, fara voia mea, incredibil dar adevarat.

mira
| mira a răspuns:

Fenomenul exista, nu este descifrat pana la capat, dar este studiat de savanti prestigiosi, unii dintre ei fiind angajatii serviciilor secrete ale unor tari importante.Se produce intre persoane care au o relatie sentimentala puternica si sunt foarte sensibile.

| adelutza_9680 a răspuns:

Da, eu cred in telepatie, caci acest'fenomen'exista.Se produce intre doua persoane apropiate care tin unul la altu insa, in special gemenii au parte de acest fenomen.

| andrew_9324 a răspuns:

Da, am si pus-o in practica laughing, din pacate s-a dovedit a fi un experiment esuat (poate nu era persoana potrivita), dar asta nu m-a impiedicat sa nu mai cred in telepatie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista sigur ca da, verificata, acceptata si de biblie desi acolo se numeste altfel, ultima inventie a omului este arma cu raza telepatica, mijloc de manipulare, ea exista si este folosita de statele cu armament avansat, psihotronica se ocupa cu studiul acestora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este descifrat @mira, din moment ce s-au fabricat arme pe acest principiu.