| Rauldor a întrebat:

Ce spuneţi despre afirmaţiile:
" Fetele rele ajung unde vor ele, fetele bune nu pierd nimic." şi "Fetele bune ajung în rai, fetele rele ajung unde vor ele."
Pentru cel mai bun răspuns dau funda.

Răspuns Câştigător
| Caro34 a răspuns:

Eu sunt fata, dar sincer astea mi se par prostii! Pe cine D-zeu intereseaza ce fac ceilalti? Trebuie sa intelegem ca unele comparatii nu-si au rostul fiindca fiecare suntem unici si fiecare facem lucrurile in felul nostru, avem propriul sistem de valori, propria gandire si fel de a fi, avem o altfel de viata si ca putem alege ce facem cu noi. Sunt victorii care ne face sa fim fericiti si victorii de care ne este rusine, chiar daca sunt victorii. Numai bine!

3 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Fetele bune sunt limitate de principii si demnitate.Alea rele...Nu sunt ca nu au.De asta ajung mai departe.

| ThePayback a răspuns:

Din ce vad zi de zi, "fetele rele" sunt tarfe (profitoare, usuratice, ipocrite etc.). Cele bune, majoritatea mi se par ca desii nu sunt usuratice tot sunt cu nasul pe sus si unele chiar penibile. Acum sa nu crezi ca generalizez, vorbesc doar din ce am observat.

| lyv a răspuns:

Sa nu judecam pe nimeni ar fi cel mai bine, daca nu vrem sa fim judecati. Daca n-ar fi rau atunci n-ar fi bine si daca n-ar fi nedreptate atunci n-ar fi nici dreptate pe pamant. In acest caz, noi, niste trecatori prin lume, nu am cunoaste, invata sau aprecia adevaratele valorile umane, si nici n-am putea decide ce e bine si ce e rau pentru noi. Fie fetele rele sau fie ele bune, fiecare alege cum vrea sa fie si unde vrea sa ajunga.