| bya2000 a întrebat:

Ce superstitii de Sf. Andrei stiti?
Am auzit ceva cu strigoi si usturoi?
Astazi e seara 29-30 noiembrie, vreau sa stiu.

Răspuns Câştigător
| kmarianak a răspuns:

Conform credintelor populare, se pare ca noaptea de Sfantul Andrei (29 spre 30 noiembrie) este una in care are loc o aglomerare de forte malefice. Vezi despre ce este vorba, vezi superstitii, obiceiuri, traditii de Sf. Andrei pe http://www.interferente.ro/......ndrei.html

6 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Sunt doar superstiții.Le crezi?

| klau123ful a răspuns:

Pai. cica de Sf. Andrei toti asa zisi "strigoi" merg in toate locurile in care au fost cand au trait. acum nu stiu daca e adevarat eu nu cred happy bye:*

| CautNume a răspuns:

Stiu ca azi se pune grau la incoltit.

| Duucu a răspuns:

Cica se ung ramurile de la geamuri cu usturoi ca sa nu intre strigoii pe acolo.

Răspuns utilizator avertizat