| anonim_4396 a întrebat:

Ce tara va place? USA sau RUSIA? Si de ce? Detalii

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Dintre astea doua tari nu prea ai cum sa alegi Rusia vreodata. Asta daca stii cat de cat pe ce planeta traiesti. Nici SUA nu e neaparat un model, dar in niciun caz nu poti gasi foarte multe lucruri care sa-ti placa la Rusia. Singurul lucru pe care l-am apreciat tot timpul la URSS sau Rusia a fost programul lor spatial. Niciodata n-am avut ceva cu poporul rus, dar nu mi-a placut niciodata politica dusa de tara lor.

7 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

USA.Iubesc armele si ce inseamna la ei "legitima aparare"

| Pricked a răspuns:

Mi-e frica de Putin, deci aleg Rusia. happy

| MioaraParalescu a răspuns:

USA,rusii sunt doar niste salbatici inapoiati si prosti...

| mgtow a răspuns:

Rusii, pentru ca au o limba misto cand vorbesc si par mai tari decat Americanski, dabai perestroika laughing

| Kaℓi a răspuns:

N-am vazut niciuna! si din pacate, nici nu o sa le vad, asa ca nu stiu sa-ti raspund big grin
Daca te referi la politica/istoria/civilizatia lor, ii admir si ma sperie in aproape egala masura.

| MandrilaVasileRadu a răspuns:

Doua tari petarda.
USA e doar o corcitura dintre aborigenii de acolo care existau, sclavii adusi din tarile arabe si portugali, spanioli, englezi, etc.
Imi place totusi modul lor de a face afaceri si de a gandi un business total diferit de cel european.
Nu-mi place mancarea.
Nu-mi place ca in lupta pentru petrol o ard gen salvatorii planetei.De fapt multe razboaie sunt provocate de SUA.
Ce se da pe post e altceva normal.

Rusia nu-mi place ca a cautat doar sa se extinda(vezi cazul Crimeei de acum cateva zile), nu-mi place ca de acolo a plecat comunismul dus la cote extreme de catre Stalin si si-a extins tenebroasele influente.
Nu-mi place ca promoveaza alcoolul.

Niste tari petarda.Si vor ramane petarda pe veci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu-mi place niciuna, la drept vorbim. Nici dacă ne referim la populaţie, nici la teritoriu sau la peisaje. Însă dacă e să aleg, aleg Rusia, orice ar fi. Nu găsesc nimic interesant la SUA şi pe lângă asta detest sistemul lor politic, plus că mare parte din populaţia ţării lor este foarte cretină şi redusă mintal.