| G a întrebat:

Ce traditii si superstitii de Anul Nou (mai putin cunoscute) stiti? big grin

3 răspunsuri:
| BlueBroom a răspuns:

Hmmm...scrie pe o foicica 5 dorinte si la trecerea dintre ani sa o tii in mana.Nu stiu daca e asa de cunoscuta...

| alexandrucorsate a răspuns:

Craciunul este o traditie inventata de oameni, si nu apartine Bibliei, de altfel si nasterea Mantuitorului pe 25 decembrie este inventata, ca nu se stie exact data in care s-a nascut. ( nu multi stiu)

| LifeFail a răspuns:

Buna!
Vezi aici:
http://timp-liber.acasa.ro/evenimente/superstitii-de-anul-nou-4484.html
Poate gasesti ceva care te intereseaza.
Bafta si numai bine!