| Pinkyyy;x a întrebat:

Ce tratamente oentru unghii imi recomandati? Vreau ceva natural.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Ar fi foarte bine daca te-ai da in fiecare seara cu ulei de ricin pe unghii. Ar trebui sa iei si un supliment de calciu (se gaseste la farmacie). Si mai exista un tratament foarte ieftin, dar eficient - umpli un vas cu apa calduta si dezolvi sarea in acea apa, si iti tii mainile in apa sarata 30 min - 1 ora. Unghiile tale se vor intari simtitor, vor deveni mai sanatoase si vor creste mai repede. Succes!

2 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@Pinkyyy; x, ma bucur, ca ti-am fost de folos. Mersi pentru apreciere!winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tratamentul cu ulei de masline.Maseaza unghiile cu ulei de masline si lasa-l sa actioneze in jur de o ora(eventul iti poti pune niste manusi de plastic, ca sa nu te incurce uleiul daca ai treaba). Reda unghiilor luciul natural.