| SpoiledBrat a întrebat:

Ce treaba au avut rusii cu germanii/nazistii in al doilea război mondial?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E la fel ca in cazul in care ți-ar intra niște indivizi in cază, să te lichideze. Ai reacționa?

| LordCristobal a răspuns:

Pai in primii ani ai razboiului au fost aliati si au impartit Europa intre ei, rusii au invadat tarile baltice, Basarabia si estul Poloniei iar Germania controla nordul Europei, vestul Europei, centrul Europei si toata peninsula balcanica. Apoi din iunie 1941 nemtii au invadat URSS si nemtii si rusii s-au luptat patru ani de zile pana cand rusii au ajuns la Berlin.