| lola_2540 a întrebat:

Ce trebuie sa contina un bagaj avand in vedere ca unde merg stau 10 zile?

P. S. merg la munte
si

Răspuns Câştigător
| KlaudyaAddha a răspuns:

Pai niste lucruri esentiale, cum ar fi :
-haine(pijamale, haine mai subtiri, haine mai groase si o geaca subtire)
-sapun, pasta de dinti, piepten; deodorant, prosop, gel de dus etc (daca ai de gand sa faci si un mic dus)
-un aparat foto
-telefonul
-o sticla de 2 l ca sa ai pe drum
-putina mancare pentru drum
-banii (normal, poate vrei sa-ti cumperi ceva)
-medicamente(daca ai nevoie)
-un MP3 sau MP4 (optional, in caz ca te plictisesti pe drum)
-incaltaminte adecvata(adidasi pentru plimbari si drumetii, iar pentru camera niste papuci de casa)
Astea nu ar trebui uitate... Ar mai fi cateva lucruri, dar nu-mi vin in minte acum... O excursie frumoasa!

1 răspuns:
| Danyyyyy a răspuns:

Trebuie sa ai grija la hainele pe care le pui in valiza...
-trebuie sa te gandesti ca la munte e vremea mai racoroasa si trebuie sa ai si haine mai groase sdar si mai subtiri
-medicamentele nu pot lipsi
-lucrurile pentru igiena personala(pasta de dinti, sapun, gel de dus, deodorant, parfum)