| KamaSutra a întrebat:

Ce v.ar face fericiti?

27 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Sa fiu anuntata ca voi fi bunicuta...dar visez...
O zi bunahappy

| RAY a răspuns:

In viata asta? nimic poate moartea

| T0T a răspuns:

Fericirea...Un termen cu un domeniu de aplicare atât de relativ în cadrul generalizării. Această întrebare cere clar punerea în evidență a particularităților care pot fi chiar și definitorii ale fiecăruia dintre noi de aceea mă simt onorat să ți le împărtășesc. Vorbind de suflet. În momentul de față este necesară o interconectare ependimară, metaforic vorbind, a principalelor noastre atuuri. Trebuie să specific faptul că totul este un rezultat al propriei perspective. Recomand tuturor indivizilor să se despartă de metalogeneza și cibernetica metafizică care pot acapara esența sufletească, ca să poată să se înalțe încercând să devină o transversă a luminii existențialiste care clar este observabilă pentru fiecare dintre noi, o lumină care are o intensitate variabilă, este umano-patologă și tămăduitoare. Lumina se va ocupa de restul, desigur și pe baza acțiunilor noastre. În cazul meu, încep să observ extrem de mult în această lumină ceva. Nu știu dacă e o umbră sau e o nuanță deosebită, nemaipomenită, superioară a unei culori care nu este perceptibilă în aria noastră vizuală. Nu știu dacă va mai apărea alta după ce va dispărea aceasta (presupun că e extrem de probabil să dispară și mă necăjește acest lucru), dar cred că dacă reușesc să o ating pot vedea...Pot vedea dacă acel ceva poate să mă ducă acolo. Probabil totul este un fel de nestorianizm personal rezultat al unei tahicardii banale, dar țin să cred că aceea este calea. Mă voi lăsa desigur ghidat de suflet, și voi contempla totul și cu ajutorul glandei mele pienale. Ăsta e drumul meu, probabil cu o destinație imposibil de atins, probabil incert, probabil inexistent, probabil bătătorit dar este drumul pe care vreau să îl urmez chiar dacă în cea mai mare proporție sunt șanse să ajung undeva unde nu se mai află indicii care să mă ducă acasă, pentru a afla calea de întoarcere. Un loc întunecat. Oricum ar fi, asta e calea mea.

| sabin89 a răspuns (pentru T0T):

"Oricum ar fi, asta e calea mea". - Sunt convins ca apreciezi cantecul asta; atat melodia, cat si textul.
https://www.youtube.com/watch?v=TIOGTuTOcAg

| T0T a răspuns (pentru sabin89):

Da, foarte frumos...

| Doub a răspuns:

Nimic.

| KillMePlease a răspuns:

In momentul asta?
Poate putina liniste...Sa se linisteasca macar putin apele, asta m-ar face fericita acum.
Pe tine?

| KamaSutra explică (pentru KillMePlease):

Ce m.ar face pe mine fericita?
Pai exact cam acelasi lucru, n.as vrea decat putina liniste si ar mai fi ceva, sa am persoana pe care o iubesc aproapesad

| AirănMeidăn a răspuns:

sa stiu ca voi pastra legatura cu o anumita persoana toata viata
ugh, prea profund

| KamaSutra explică (pentru AirănMeidăn):

Nu.i prea profund, e frumoshappy
Sincer si eu mi.as dori asta, si sper ca o voi pastra

| DarkOrbitMoon a răspuns:

O excursie in Las Vegas, un epilator cu laser, un masaj, un costum de baie nou...si multe alte chestii.

Răspuns utilizator avertizat
| Sociopat a răspuns:

Multi bani

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-l vad pe Uruha trecând pe lângă mine. love struck

| KamaSutra explică (pentru anonim_4396):

Cine e Uruha?thinking

| anonim_4396 a răspuns (pentru KamaSutra):

Un chitarist de la Gazette. Vrei sa-l vezi? thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Banii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să fiu din nou eu. big grin

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Sa il vad pe tatal meu acasa, impreuna cu toata familia, pentru ca nu l-am mai vazut de 1 an.este plecat la munca in strainatate. vreau sa il imbratisez si sa simt caldura lui grijulie de tata.altceva n-am nevoie.este o mica dorinta pe care voi poate o aveti deja implininta, vi se pare un lucru banal pentru voi, dar pentru mine este foarte importamt.Asta m-ar face fercit.P.S:scuza-ti greselile gramaticale, dar m-am grabit

| KamaSutra explică (pentru 123456789qwertuiop):

Macar tu ai un tata caruia sa-i pese..eusad

| 123456789qwertuiop a răspuns (pentru KamaSutra):

Tu nu ai tata? in modul metaforic ca trebuie sa ai...

| KamaSutra explică (pentru 123456789qwertuiop):

Am doar ca niciodata nu i-a pasat de mine, deci e ca si cum nu as avea

| 123456789qwertuiop a răspuns:

Imi pare rau, scuza-ma rolul meu nu a fost sa te ranesc..imi pare extrem de rau, dar vrei sa fim prietene?

| Mariapetrupanainte a răspuns:

As fi fericita daca mi-as vedea tatal sanatos mergind drept zimbind si sa nu-l doara nimic.Pe mama la fel sa n-o mai doara spatele si piciorul de atita lucru. Pina acum nu-mi dadeam seama cu adevarat cit de mult inseamna sanatate.Am inteles ca daca ai sanatate ai si bani si fericire...

| Petrica1337 a răspuns:

Un prieten adevarat si onest in care sa ai incredere.