| AdiDesktop a întrebat:

Ce va ajuta sa aveti energie si sa fiti eficienti la munca?

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Programul, destul de bun 8:30 - 9h cu multe pauze, avem instructiuni prin satelit, un fel de PDA tinut pe brat, de moment fac exercitii militare in baza, regimentul SAS in RAF uk. Am timp suficient acasa sa imi dezvolt pasiunile si relaxarea dorita.

| SilentRain a răspuns:

5l de cafea și un play list cu muzică dinamica

| Hammurabi a răspuns:

Să dorm suficient.
Adică să fiu în pat cel târziu la 24.00 - 01.00 și închid telefonul să nu mă deranjeze nimeni înainte de 08.00.

| oglindasultanului a răspuns:

Placerea, scopul.

| 1997onur a răspuns:

Mereu înainte sa încep munca îmi iau un bounti cu cocos și un suc fanta cu struguri și ma sui pe acoperișul clădiri îl aștept pe masterul meu sa vina și vad răsăritul în fiecare dimineață e frumos și ascult muzică cât timp mai am și după ce vine maestrul meu la 8 începe treaba ce avem de făcut eu ma de pe hol sa dau cu kit și el continui sa termine camera 4 de zidat și după ce termin ce mi-a dat de făcut și terminat ma duc lângă el și începem amândoi sa zidam și tencuim holul clădiri prin intratre din față.

| CIaudiu a răspuns:

6-7 ore de somn

| elemonis a răspuns:

Buna.
In primul rand somnul. E foarte important! Trebuie sa ne odihnim suficient. Dupa aceea in functie de persoana ii poate da energie de exemplu: sportul de dimineata cateva minute in fiecare zi, cafeaua(dar nu in cantitati mari), o baie relaxanta, cititul etc. Depinde de la persoana la persoana dupa cum ziceam si mai sus.
Daca ai timp, inainte sa mergi la munca daca ai vreun hobby poti sa-l faci, sa-l dezvolti in functie de hobby.