| andreiadrian9 a întrebat:

Ce va face fericit, fericita?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Multe lucruri, iubirea de orice fel, sănătatea, muzica, banii, o glumă spusă la momentul potrivit etc etc.

33 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Pacea, sportul, muzica.

| RAY a răspuns:

Fericirea e doar un simplu neurotransmițător de dopamina care ii comunica parți raționale, conștiente, scopul vieți este adaptarea la mediu si reproducerea nu fericirea, daca faci abuz de ala intra in pensie si numai simți fericire daca ai prea multi dai in Schizofrenie

| RAY a răspuns (pentru RAY):

Eu unu regasesc asa zis fericie eliberare de dopamina -prin concerta =care face ca neurotransmițătorul sa ii tot transmita ratiuni ca ma simt happy,are roluri peste tot in creier,desigur ca si adrenalina, daca consum dulciuri -se activeaza sistemul de recompensa, daca ma uit la filme pentru adulti, daca citesc o carte, daca fac o activitate placuta, placerea se mentina mai mult -cu concerta simt mai multe 0rgasme -dopamina e retinuta mai mult -de asta se drogheaza lumea, in afara de astea parerea mea adevarata fericire este sa iubesti si sa simti ca esti iubit, as prefera sa mor cu piepul femei iubite decat cu placeri materiale

suntserios
| suntserios a răspuns:

Liniștea

| andreiadrian9 explică (pentru suntserios):

Nu sunteti prietenos?

| suntserios a răspuns (pentru andreiadrian9):

Nu, dar nu vad ce legătură are cu liniștea

| andreiadrian9 explică (pentru suntserios):

Linistea suna ceva gen Daniel Sihastru!

| SilentRain a răspuns:

Nefericirea altora

| Dismally a răspuns (pentru SilentRain):

Cata rautate! big grin

| Mindfulness a răspuns (pentru SilentRain):

Tot frustrata ai rămas

| andreiadrian9 explică (pentru SilentRain):

E posibil asa ceva? Nu e moral frumos!

| andreiadrian9 explică (pentru SilentRain):

Esti Prea Nefericit Prea nevinovat dar rau cal calau in fapt, nu iti vezi barna barni? Adica nu iti pare rau?

| SilentRain a răspuns (pentru Mindfulness):

Tot p**** sugi

| andreiadrian9 explică (pentru SilentRain):

Va place nefericirea altora! Si nu va simtiti nu va pare rau ca faceti rau celorlalti? Oare asa e Dumnezeu Creatorul? Dar daca are dreptate de ce nu se arata tuturor? De ce nu va aratati pe interior genetic sa vedem cauza originea raului?! Atacati de pe negativ din spate aparent initial Prea Buni dar rai in fapt cal calai Dominus batausi chiar dominatori?!

| andreiadrian3 a răspuns (pentru SilentRain):

Ti se pare normal sa te hranesti sa iti placa nefericirea altora? Barna nu ti-o vezi?!

| andreiadrian3 a răspuns (pentru SilentRain):

Nu acceptati nici reprosurile:faptul ca daca va simtiti rau de ce nu cereti ajutorul salvarii si de ce va aranjati ca barbatii si ca femeile daca nu sunteti pacatosi adica de ce nu va tundeti zero si nu va faceti pielea ca pe interior ca din genetica dvs? De ce nu acceptati rezolvarile?tonguerea Buni cristosi isusi amarati dar stabili necalai,sfinti puri,pat paterni., si de ce nu normali deosebiti de exceptie sau modesti familii cupluri complete fericite? Sunteti incompleti, redusi mintal aparent Prea Buni dar raul rai in fapt invidiosi calai wish usi husi, nu sunteti in deplinatatea facultatilor mintale, o fi nr.1 nr.2 asta dar vai de victimele dvs voastre.Sunteti Dominus batausi, bataie de joc sau chiar dominatori nella fantasia blasfemici batjocoritori! Va multumim pentru intelegere!

| andreiadrian3 a răspuns (pentru SilentRain):

Sigur ca Creatorul si dvs voi Creatia cei Alesi sunteti favoriti iar sarpele e tinta sacrificat jertfa de pedepsire iar dvs de sacrificiu savanti inventatori, amarati dar cal calai in fapt.Asta e daca asta inseamna nr.1.

| andreiadrian3 a răspuns (pentru SilentRain):

Sigur ca nr.1 ar fi Prea Buni cristosi isusi iesua, sfinti puri, pat paterni. sau chiar normali cupluri familii complete fericite de exceptie sau modesti nu cal calai de pe negativ aparent Prea Buni dar Dominus batausi bataie de joc teroristi tortionari sau chiar dominatori blasfemici nella fantasia normalizati pe spinarea cuiva in special a sarpelui facut pus ko inscenat! Va multumim pentru intelegere! Asa ca sa te bucuri de nefericirea altora nu e corect frumos moral e imoral pentru ca nu iti vezi barna!

| SilentRain a răspuns (pentru andreiadrian3):

Sugi p###

| Dismally a răspuns:

Multe lucruri: o zi de vara, o plimbare in natura, ciripitul pasarilor etc. Pe tine?

| andreiadrian9 explică (pentru Dismally):

Faptul ca Dumnezeu Creatorul nu a aparut niciodata dar e foarte posibil sa existe, bineinteles ma fac fericit Mad margaritar pur, Alexandru cel Bun domnitor al Moldovei intre 1400-1432, Ana zana cea buna, ..etcpersonalitati bune,Stelele colorate pacatoase necazatoare,pietrele pedepsitoare cazatoare semn ca Creatorul e Prea Bun sau Iisus Cristos Iesua oaie ratacita,sfintii,purii,batrana din Babilon,bunatatea,perfectiunea, umanitatea, iubirea, dragostea, mancarea buna, faptul ca sarpele biblic era in realitate un fel de Fat-Frumos un fel de Robin Hood si se rusina de soare, de canicula, de foc, de urat, de nedrept, de sfintenie, de bataie de joc, de batjocura si adora ii placea normalitatea perfectiunea bunatatea frumusetea Raiul corect complet patern..si de cuplu iubirea mancarea buna iar negativii frustrati au tot incercat sa il faca praf sa ii insceneze atrocitati sa il demonizeze ca sa il domine sau sa il uzurpeze fiind invidiosi de pe negativ aparent Prea Buni dar rai in fapt calai neputinciosi,asa au facut si cu Satan si cu Diavolul creatiile lor iar ajutorul mila iertarea nu le cunosc vedeti crucificarea talharilor dar cel mai grav e eliminarea umanitatii a speciei umane inscenari uzurpari rautati invidii neputinta crime tortionarism terorism bataie de joc Dominus batausi batjocoritori dominatori de pe negativ neputinta neputinciosi:arderea Gomorei, a Babilonului, prigonirea sfintilor, secretomania, ascunderea adevarului a realitatii a neputintei!

| andreiadrian9 explică (pentru Dismally):

Si oricum daca sunteti credinciosi, Creatia e inscenatoare partinitoare pentru negativii calai in fapt iar Creatoarea Creatorul nu apar, ce ascund? Nu cumva barna barni de calai Dominus ori chiar blasfemie dominatori normali nella fantasia pe spinarea supusilor a robilor a plebei a norodului?

| StoicAnalysis a răspuns:

Libertatea

| Madaxo97 a răspuns:

Aproape orice, chiar si lucrurile, gesturile mici. Sunt genul de persoana "fă rai din ce ai", care vede partea bună in orice situație.

| ALM2000RO a răspuns:

Liniștea și mâncarea bună

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Relaxarea,prietenii.

Răspuns utilizator avertizat
| andreiadrian9 explică (pentru DracuIa):

Trage-i in teapa sau da-i dracului de iubareti mancaciosi pacatosi, calaismul nu e pacat barna barni e virtute, Vlad Dracu Vlad Tepes si mai ales Dumnezeul biblic e cam haotic dar parca e de partea tabig grinumnezeu este cu noi intelegeti neamuri si va plecati caci Dumnezeu e cu noi.Din biblie.Mai nou la slujbe in timp c faci rau spui:Miluieste-ma Sfinte Dumnezeule Sfinte Doamne si keep walking Johny Walker vestul salbatic western pentru ca daca Creatorul nu exista trebuia inventat de catre nebuni psihopati ca sa poata folosi atat Soarele cat si intunericul apa sa faca rau celorlalti norodului plebei dar si deosebitilor poate ca s-au casapit chiar si intre ei acesti Prea Buni prea nefericiti in aparenta dar raul rai cal calai in fapt chiar Dominus batausi si de ce nu dominatori batjocoritori!

| andreiadrian9 explică (pentru DracuIa):

Asa sunteti stimate domn Dracula legea junglei Cain si Abel selectie naturala, va place sa faceti rau si ati plonjat pe sarpele biblic inscenat ko si ati eliminat umanitatea specia umana dvs voi calaii si ati inventat si n religii calaistice mincinoase!

Răspuns utilizator avertizat