| Losnams a întrebat:

Ce vi se pare mai fain? Viata de liceu sau cea de generala? Si de ce?

18 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

După a ta părere, cînd spui „mai fain", vorbind la viața de liceu, la ce anume faci referire?
În mod normal școlile ( generală, de liceu) sînt pentru a fi frecventate în scopul instruirii și educării elevului iar nu pentru a socializa ( în primul rînd), a chiuli, a fuma, a te deda la droguri, la sex, prostituție, bătăi, care, pe undeva, poate fac deliciile adolescentine dar nu aduc nimic bun pentru educarea școlarului.
Aceste două forme de învățămînt trebuie să pregătească tînărul pentru viață care, începînd din ultimii ani, tinde să devină din ce în ce mai grea pentru individul de peste 20 de ani.

| RAY a răspuns:

Viata de liceu

| sierra1 a răspuns:

Aia pe care o trăiești, aia e mai faină. Nu amintirile nici ficțiunea.

| MihaiNicu23 a răspuns:

La liceu e cel mai bine, cea mai buna viata.

| RoCkKiD a răspuns:

Ca sa citez un clasic in vaita (eu).

"Cine zice ca anii de liceu sunt cei mai frumosi nu a fost la facultate."

| ziftode a răspuns:

Numai de soarta depinde, poti in generala sa fii maruntel si sa iti manance semnte in cap to[n]ti, si la liceu sa te inalti si sa se uite fetele la tine ca la Captain America
sau invers, sa ajungi la un liceu plini cu o specie parazita de imbecili numiti bullies, care ar trebui castrati... ZILNIC, sa nu se inmulteasca prostii, si acolo ca sa te distrezi ar trebui sa te numesti "Hit Girl" si sa ii bati la ei pana ii faci ingerasi

deh, fiecare cu, crucea lui

| CleanHeart a răspuns:

Viata de generala fiindca atunci te indragostesti prima data dar si viata de liceu e faina depinde

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De grădiniță.

| Iunix a răspuns:

Viața de student ( facultate )

| Danişor a răspuns:

Amandoua sunt jalnice.

| PainTech a răspuns (pentru Danişor):

Nu viata e jalnica. Perceptia ta despre ea e jalnica...

| Cristian0884df11 a răspuns:

Viata normalalaughing

| tamulici a răspuns:

Viața de liceu este mult mai frumoasă, deoarece, în primul rând, ți se dezvoltă anumite elemente biologice, devii mai matur, părinții încep să îți ofere mai multă libertate, te apropii rapid spre vârsta de 18 ani și devii, treptat, un adult. În plus, ai o deschidere mult mai mare spre evenimente si proiecte, atunci când esti la liceu, decât atunci când esti la generala. Poti parasi tara, poti fii voluntar, ai o paleta mai larga de oportunitati de dezvoltare personala.

| Sagemi67 a răspuns:

Viata de liceu este cea mai faina, in primul rand ca esti mai matur dar si ''nebun'' si in al doilea rand de exemplu eu am o clasa unita. daca cineva are probleme se baga toti sau daca e sa chiulim odata toti chiar toti plecam..in generala inca esti mic sa zic asa si nu poti face ce faci la liceu.

| NevermindXEXEXD a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. Eu merg pe traieste prezentul. Viata de generala a fost frumoasa cat a durat, cea de liceu la fel. Adica desi sunt diferite, sunt la fel. E paradoxal nu? Perceptia e diferita, in generala vedeai lucrurile intr-un mod, la liceu le vezi diferit. Daca te-ai gandit vreodata cand erai in generala cum e la liceu, sau ai auzit de la altii mai mari cum e, ti se parea ciudat, pentru ca standardul tau era pe linie cu generala, odata ajuns nu ti se mai pare asa de "wow" si cand te gandesti la generala ti s-a schimbat perceptia.

Am cativa prieteni, insa prefer sa fiu in "lumea mea" si sa vad lucrurile diferit, nu ma implic in ceea ce fac restul ( ma refer la prostii ) am 19 ani si termin a 12-a. A fost frumos cat a durat, insa se putea si mai bine. Am invatat multe din astia 4 ani de liceu asa cum am invatat ceva si in cei 8 de generala si asa cum voi invata si in cei de facultate. Si nu ma refer la materie, ma refer la persoane... eu ma raportez doar la persoane

| 2k18Tpu a răspuns:

De generala.

| brigh7ness a răspuns:

Generala! Am avut colegi mai hazlii si profesori mai deschisi spre elevi.

| promisemyself a răspuns:

Cu siguranță cea de liceu. De ce? Pentru că e momentul vieții în care te modelezi cel mai mult din toate punctele de vedere. Ai parte de emoțiile cele mai pure, neatinse încă de grijile de adult.
Nu zic că viața de generală nu e mișto, dar mi se pare cam la fel la toți. Nimic special față de anii din liceu unde începi să te descoperi și să ai anumite șocuri despre lumea asta.