| Doarunaltutilizator a întrebat:

Ce ziceti? SUA e într-adevăr mai bună decât Canada la orice capitol? Din ce am înțeles eu in Canada e mai frumos să trăiești deoarece acolo sistemul medical și de învățământ sunt mai superioare, corupția mai mică dar vreau sa vad și părerile voastre.

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

EE.UU ca tara nu imi place deloc, le place sa contamineze la greu, sa bage zahar in toate tipurile de mancare ba mai mult ei doresc sa te ingrasi repede apoi sa mori nu le pasa de sanatatea ta. In NY scot pungile de gunoi in fara blocurilor nu au pubele si put mai rau ca infernul. Unicul avantaj e sistemul de sanatate privat merge rapid dar asa e ceea ce costa se rezolva imediat, politaii au masini puternice si orice individ care baga mana la pistol e impuscat pe loc. Canada e ca si cum ar fi o tara europeana mai intreaga la cap

| gogu220 a răspuns:

Ai dreptate. Canada este mai ordonată, sunt mai puţine infracţiuni, somajul mai scăzut, dar e şi mai frig.