| DianaDidi95 a întrebat:

Ceao! Cat de mult conteaza aspectul fizic pentru voi? As vrea sa va argumentati raspunsul. Funda celui mai sincer!

Răspuns Câştigător
| BetterThanDrugs a răspuns:

Aaaa.Poi pentru MINE aspectul fizic conteaza enorm de multlaughing
Si cred ca pentru o fata.este si normal.
Si nu ar trebui sa fie doar fetele interesate de aspectul lor fizic ci si baietii.
Eu sincer iti sp ca, conteaza ff mult niciodata nu am fost neglijenta cu mine sau cu aspectul meu.Mereu sunt machiata parfumata.si nu fac asta numai pentru ca altii sa ma vada frumoasa.O fac pentru minewinking Ca sa ma simt bine cu minehappy

:*

7 răspunsuri:
| BetterThanDrugs a răspuns:

Buna:*
Poi pentru mine conteaza.dar nu atat de mult incat sa renunt la o iubire adevarata chiar daca nu e cine stie ce frumuseteahappy
Oricum. odata cu timpul te obisnuiesti cu aspectul fizic al iubitei/iubitului si o sa conteze mai mult caracterulhappy
Sincer iti spun.Ca aspectul conteaza destul de mult.pentru ca nu más simti prea mandra daca toata lumea miár spune:
-Vaaai uite ce urat e iubitul tau.
Sau sa imi fie rusine sa ies cu el pe undeva.

Cine se uita numai la aspectul fizic, e clar ca se gandeste doar la sex! si o relatie nu se poate baza doar pe sex.Da, sunt foarte multe persoane care se uita doar la aspectul fizic.
daca nu te uiti si in sufletul persoanei resp., e sigur ca peste o saptamana o véi schimbahappy

te pup:*

| lo a răspuns:

Nu ma mai impresioneaza persoanele cu un corp si o fata draguta, trebuie sa cunosti o persoana chiar daca prima impresie nu este una buna...Am cunoscut multe persoane amabile,zambarete si un corp frumos si o fata draguta dar rele, invidioase, perverse.

| AliceHappyGirl a răspuns:

As fi ipocrita sa spun ca aspectul fizic nu conteaza deloc pentru mine. Conteaza in proportie de 30 %.
In primul rand ar trebui sa ne potrivim. Si aici ma refer la inaltime. Nu sa am eu 1, 58 si el 1, 90. Iti imaginezi cum am arata asa.
Conteaza foarte mult sa fie ingrijit. De fapt, cel mai mult. Sa aiba hainele curate, sa miroasa frumos, sa fie prieten cu "apa" si "sapunul".
Mai conteaz sa fie si dragut, nici prea slab, nici prea gras. Sa ii stea bine asa cum este. Orice om are defecte, insa daca stie sa le ascunda e foarte bine.
Iar in rest totul tine de atitudine, de felul lui de a fi.

Răspuns utilizator avertizat
| DianaDidi95 explică:

Ma refer la aspectul vostru fizic, nu la al altor persoane

| SilvanA_8443 a răspuns:

Pentru mine aspectul fizic conteazaaaaaaaa ffffffffff mult. Si fetelor trebuie sa aiba grija de el.Cred ca si baietii ar trebui sa le pase de aspectul fizic.Eu ma simt bine cand sunt aranjata, machiata, rujata. funda?

| Jango a răspuns:

25%. Conteaza mai mult caracterul unui om decat aspectul fizic. Intr-adevar nici aspectul nu trebuie neglijat dar poti fi cel mai frumos om din lume dar daca esti nesimtit mai mult de jumatate din persoanele din mediul inconjurator nu te vor lua in seama si posibil te vor urî. Asta e parerea mea: 25% aspectul si 75% caracterul. Sper ca te-am ajutat