| RoseWerthner a întrebat:

Cei care trăiți in tarile nordice, ce puteti spune de traiul si oamenii de acolo?

5 răspunsuri:
| MireP a răspuns:

Toti sunt pe antidepresive din cauza zilelor scurte si intunecate.

| RoseWerthner explică (pentru MireP):

Aparent, am auzit multa lume spunând asta

| suntserios a răspuns (pentru MireP):

Ca sa vezi
Finlanda, Suedia, Norvegia, Olanda, Danemarca si Islanda sunt primele in top cele mai fercite popoare ale lumii.

| MireP a răspuns (pentru suntserios):

Daca esti pe antidepresive si te intreaba cineva daca esti fericit, ce o sa zici? Ca nu? Pai daca nu esti mergi la medic sa-ti schimbe reteta, e o problema.

In Olanda am fost si eu si pot confirma ca oamenii sunt super prietenosi si deschisi, dar din 3 zile in niciuna n-am vazut soarele.

| suntserios a răspuns (pentru MireP):

Nu sunt ei fericiti de la antidepresive. Sunt fericiti ca traiesc in statele cu cel mai ridicat nivel de trai