| TudorGamer a întrebat:

Cei cu balul asta al dragobetelor? e balul de ziua indragostitilor sau ce? va rog nu radeti ca nu prea stiu!laughing

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este sărbătoarea românească a Valentine*s Day.
Pa, pa.

| andrei1237 a răspuns:

Dragobetele este Ziua Indragostitilor dar pe romaneste.

| MiruD a răspuns:

. Sărbătoarea de Dragobete este considerată echivalentul sărbătorii Valentine's Day, sau ziua Sfântului Valentin, sărbătoare a iubirii sau a indragostitilor. Si probabil se face vreun bal in cinstea iubirii... nu? happy

| darrio2007 a răspuns (pentru MiruD):

Echivalentul dar nu in aceeasi zi. Specifica.

| MiruD a răspuns (pentru darrio2007):

Asta se stia deja, ca nu sunt in aceeasi zi. Cumva trebuie´ sa dau mura-n gura?

| darrio2007 a răspuns (pentru MiruD):

De multe ori da.Trebuie.Sunt unii care vor sa dea de Ziua Indragostitilor flori la colegele din clasa.Ce spui de asta?

| MiruD a răspuns (pentru darrio2007):

Poate respectivul le iubeste pe toate. laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru MiruD):

Posibil.Numai sa poata sa le multumeasca pe toate.

| MiruD a răspuns (pentru darrio2007):

1 la 15-20? Nu rezista.

| darrio2007 a răspuns (pentru MiruD):

Depinde de cerintele fiecareia.

| MiruD a răspuns (pentru darrio2007):

Doamnee. ce era sa scriu. Ma faci sa vb urat! laughing Da, ai dreptate. Depinde cum vor fiecare! Pe scaun, catedra, geam...Hai gata cu conversatia asta! tongue

| darrio2007 a răspuns (pentru MiruD):

Ok.Gata.Pa.O zi buna in continuare.

| MiruD a răspuns (pentru darrio2007):

Mersi. Si tie! Pa.

| LoveIsForEverYoung a răspuns:

Dragobete este una si aceeasi cu ziua indragostitilor, deci, da! happy