| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cei trecuți de 30 de ani, cum era la 1 Noiembrie când erați voi copii?
Cate grade erau afară?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Uneori era bruma serioasa dimineata.
un an tin minte ca a fost zapada in prima saptamana din noiembrie.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Mult mai multa răcoare ca acum

| Violleta2022 a răspuns:

Depinde, uneori era rece, alteori era caldut.

Imi aduc aminte ca si azi, ca era sfaristul lui Oct. 1987 (de sf dumitru), cand a dat prima zapada. Dupa aceea s-a incalzit brusc si noiembrie chiar a avut temperatuti mai bune decat in octombrie.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La fel ca acum, poate cu mai multe valuri de frig. Dar iarna nu era.

| blackann a răspuns:

In 2014 a nins in octombrie

| Celdrept a răspuns:

-5 grade, chiar -10 uneori.