| Delissy a întrebat:

Ceva idei de alinturi pe care i le pot zice unei fete? (gen: puisor, sau ingeras...)

12 răspunsuri:
| Lynna a răspuns:

Iubita, pisi, bombonica, albinuta, buburuza, ursulet, piersicuta, in general merge cam orice diminutiv de animal sau fruct.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lynna):

Nume de animale, dar să nu i zică vacă, scroafărolling on the floor

| Lynna a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Doamne, nu. de exemplu maimutica, tigrut.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Lynna):

Glumea m sper că v ati dat seama nu?

| Lynna a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Normal. Cum ai putea sa alinti o fata " hey vacuto!''?

| Sociopat a răspuns:

Tezaurul meu folcloric. Daca o zici si asa senzual ca Ion Dolanescu sau Benone Sinulescu o dai gata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca n-ai idei, lasa lucrurile asa. Pentru ca alintul e drastic de oribil.
Chiar va simtiti satisfacuti daca va spuneti intre voi niste apelative ridicole?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Focoasa,gagica,puicuta
Astea sunt mai mult folosite de cei indrazneti dar in gluma, nu pentru a supara.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Văcuţă, girăfuţă, flaneluţă... Orice, în funcţie de măsură, mărime şi abundenţă.

| lizemm a răspuns:

Papusa, iubita, scumpa. etc

| pvg a răspuns:

Iubireeebig grin

| TheAndrutza09 a răspuns:

Pisicuța, frumoasa, dulcica, scumpo etc