| Joker3134 a întrebat:

Chiar e aproape sigur că vom coloniza o planeta? Dacă se va suprapopula Terra si nu o sa mai reusim?

14 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Incepem cu luna,facem acolo o baza,trimitem mai multe persoane acolo, apoi le trimitem pe marte si de acolo ai vedem noi, nici o planeta, nici macar luna nu permite existenta vieti in forma actuala, in prezent nu am gasit nimic, cu tehnologia din ziua de azi nu prea cred ca vom reusi ceva, trebuie dezvoltarea tehnologiei

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Pui niste intrebari, de parca as fi mama omida

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Tu crezi ca eu sunt savant?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Eu nu stiu de unde tot iei informatiile astea ca si cand lumea discuta de asa ceva la greu si altii contesta.

| OldSoul a răspuns:

Eu cred ca nu o sa reusim sa o colonizam.
O sa ne dea extraterestrii afara, ba mai mult, o sa ne dea si un sut in fund si o sa ne trimita de unde am iesit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Populația planetei e în scădere, nu va fi cazul.

| Florin9Florin9 a răspuns:

Eu sunt sceptic că vom reuși.

Răspuns utilizator avertizat
| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Joker3134):

În primul rând nu prea e problema noastă dar cred că se va încerca oprirea suprapopulării sau pur și simplu nu va mai rezista Terra, sau Doamne ferește un război care să rezolve acestă,, problemă " a suprapopulării, cred totuși că nu vor fi probleme atât de mari cu suprapopularea.

Răspuns utilizator avertizat
| Florin9Florin9 a răspuns (pentru Joker3134):

Nu știu

| anonim_4396 a răspuns (pentru Florin9Florin9):

Suprapopularea este o problema reala, specifica statelor de lumea 3-a. Cu cat is mai saraci cu atat se reproduc mai mult, in nestiinta.
Insa, nu avem tehnologia necesara pentru a popula alta planeta. Dar si daca am avea, nu am trimite pe aia din lumea 3-a acolo, ci ingineri oameni de stiinta.