| chiftelutacrocanta a întrebat:

Chiar si atunci cand sunt singur ma simt legat psihic de oameni,nu ma deranjeaza daca sunt legat psihic de oameni liberi care nu au treaba cu mine, ma deranjeaza atunci cand sunt amenintat psihic in singuratate de oameni care ma enerveazà, ce sa fac?

12 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Te legi, te enervezi si te ameninti singur. Episodul enervant si deranjant s-a consumat, a trecut si numai tu poti sa iti canalizezi gandurile spre alte preocupari si interese. Citeste o carte, glume, asculta o muzica relaxanta, uita-te la un film, suna o persoana cu care sa discuti orice altceva, schimba-ti gandurile cu ceva pozitiv si benefic.

| T0T a răspuns:

Cine te enervează?

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Nici eu nu înțeleg de multe ori logica întrebărilor tale, asta înseamnă că te enervez?

Răspuns utilizator avertizat
| T0T a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

De aia îmi place de tine. Nu-s gay.

| Florentina9210 a răspuns:

Ce sa faci? Sa te apuci cu mainile de fund si sa sari in sus.

Răspuns utilizator avertizat
| Florentina9210 a răspuns (pentru chiftelutacrocanta):

Un sfat. Iesi si tu afara la zapada, mai lasa TPU, ca l-ai zapacit!

| Niklauss a răspuns:

Kill yourself

| Anirbas a răspuns:

Daca stii sa te legi, invata si sa dezlegi. Nu vorbesc figurativ. Inca ceva. Stii ca psihicul nu are treaba cu legarile nu?

| Mefistofelicul a răspuns:

Te simti amenintat prin etica omul se simte inferior inteligentei emotionala sfarmandu-l. Poti reduce psihicul la tacere eterna pentru ca nu este o preocupare de om. Singuratatea te afecteaza si cel ce te ataca psihic nedandu-si seama e o canalie.