| anonim_4396 a întrebat:

Chinezoaicele sunt mai timide de fel, sau mi se pare mie?

10 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil, nu au foarte multa libertate in tara lor si probabil asta le influentiaza intr-un fel.

| AFR81 a răspuns:

Depinde de caracter, nu de nationalitate sau rasa. Probabil ai vazut sau ai intalnit doar persoane timide, de aici si parerea asta a ta.

| LonelyLoner92 a răspuns:

Nu se stie rolling on the floor.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Ti se pare.

| R0R0 a răspuns:

Depinde de la persoana la persoana.

| oglindasultanului a răspuns:

Cred ca cuvintele ar fi de fapt educate si manierate, in comparatie cu europencele.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu cred asta fiecare om este mai timid de ful lui indiferent ca e roman,chinez,englez,american sau de alte nationalitati, etnii, religii, obiceiuri, sex.

| Kandia15 a răspuns:

Nu cred ca asta tine de nationalitate. Timid poate fi oricine, fie ca e roman, fie ca e american sau chinez

| ksaoswh a răspuns:

Asta nu tine de nationalitate, depinde de persoana. Eu cunosc cateva chinezoaice pe care numai timide nu le pot numi.

| ApacheRose a răspuns:

Este un fel de norma de politete in tara lor ca fetele sa se prezinet mai discrete sau timide.deci in aparenta intr-adevar asa par majoritatea cand le cunosti pentru prima data.Am observat si eu si asta cred ca e motivul.