| NiceBaby a întrebat:

Cind profesorii ne-au dat notele semestriale mama nici nu s-a interesat ce note am.Nici notele de acum nu o intereseaza.Cum s-o fac sa inteleaga ca e prea indiferenta?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori e bine ca parintii sa te ghideze in viata. Conteaza foarte mult sfaturile pe care ti le dau si ca sunt alaturi de tine. Probabil e stresata sau are treaba multa la munca si vine obosita. Nu stiu ce clasa esti dar ce faci tu acum se va rasfrange in viitorul tau. Fi tu cea carei ii pasa ca tot ce faci faci pentru tine nu pentru parintii tai. Ei au fost ca tine si din moment ce au un copil, o casa, un servici acceptabil poti spune ca au reusit in viata. Acelasi lucru va trebui sa il faci si tu. Desigur daca esti fata lucrurile stau mai usor un pic. In general baietii sunt stalpii casei si cei care tin o familie si ii ofera toate cele necesare. Dar nu te culca pe o ureche. Ce faci tu este de asemenea important. Succes!