| anonim_4396 a întrebat:

Cine a fost cu adevarat Ernesto Che Guevara? si de ce sa infintat in Cluj o organizatie de tineret a Partidului Social Democrat?

5 răspunsuri:
| al3xa_6696 a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Che_Guevara
daca dai o cautare pe net (google) imediat gasesti;)

| jo a răspuns:

Ce legatura are una cu alta?
Organizatiile TSD sunt peste tot prin tara, oriunde este si PSD.

| felicia_7071 a răspuns:

Cine a fost cu adevarat Che Guevara, nu cred ca iti poate raspunde careva precis.De ce? pentru ca noi ne-am documentat despre el din carti, de pe internet, de la televizor si asa mai departe si fiecare are o viziune proprie vis a vis de cine a fost cu adevarat.Asa ca nu ramane decat sa tragi tu singur o concluzie in urma investigatiilor facute despre el ca om politic si ca om in viata de zi cu zi.
Pai cum, in Cluj nu exista? Daca s-a infiintat inseamna ca au existat cereri.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Che Guevara a fost un bandit! TSD-istii tot banditi, daca nu se infiinta ca formatiune politica isi dadeau intilnire prin puscarii!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Revolutionar