Stefan
| Stefan a întrebat:

Cine a fost mai bun "Pele" sau Maradona"?

Răspuns Câştigător
| Rrrretarded a răspuns:

Pele a fost cel mai bun fotbalist pe plan mondial si in momentul de fata nu a fost nimeni sa-l intreaca.

6 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pele... fara nicio discutie. Fotbalist de exceptie, artist, as putea spune, personalitate din toate punctele de vedere.
Si nici nu dadea goluri cu mana!

mira
| mira a răspuns:

Indiscutabil Pele. A ramas o legenda vie.

luciana
| luciana a răspuns:

Sigur ca Pele e de departe cel mai bun jucator de fotbal al lumii dar Maradona a fost desemnat ca cel mai bun jucator, prin votul obtinut. Pele a fost un mare fotbalist brazilian care a avut de mic acest dar de a juca mingea...Acum in varsta de 67 de ani, el este considerat a fi cel mai mare jucator de fotbal al tuturor timpurilor, avea viteza, avea echilibru, control, putere si abilitate in miscare. A fost unic ca el nu se va mai naste altul; ultimul meci jucat a fost la 1 oct. 1977; a marcat 1282 de goluri, din 1363 de meciuri. Maradona a jucat in Europa si a fost desemnat ca cel mai bun jucator, insa si el recunoscut ca Pele este cel mai bun jucator de fotbal din lume.

| 1968 a răspuns:

Dupa mine Pele e singurul jucator adevarat care nu avea nevie de puteri speciale...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pelle!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In afara de jocul si prestatia sportiva de exceptie de care dadea dovada Pele era si un om foarte corect in teren(fata de Maradona care trebuia sa cistige "oricum")dind dovada de un adevarat spirit sportiv.La un anumit gol pe care l-a dat toata lumea a crezut ca l-a dat cu capul dar el inscrisese cu mina.Arbitrul a validat golul dar el a protestat si a spus ca a fost cu mina, la care arbitrul;-Tu esti aici sa joci iar eu sa arbitrez.