| Loreleii a întrebat:

Cine a fost mai intai? Oul sau gaina?*(Astept raspunsurile voastre, si eu am fost intrebata si nu am stiut ce raspuns sa dau...)

11 răspunsuri:
| Alyra a răspuns:

Deci doar gândeşte puţin: Dacă ar fost mai întâi oul, cine crezi că l-ar fi cloci? Nimeni. Şi pe lângă asta scrie în biblie că ar fi fost pământul plin cu ouă? Nu; scrie că era cu animale. Iar Adam şi Eva au fost direct oameni mari, şi abia apoi au făcut şi copii.
Poat că îţi e puţin cam greu să înţelegi...
În fine...răspunsul meu este categoric GĂINA.
PaPa! wave

| geosweet a răspuns:

Gaina cred ca altfel cine ar fi facut oul din care ises gainalaughing)

| cățelușa56 a răspuns:

Oul.Dinozaurii faceau oua iar gainile nu existau. funda?

| JohnnyBi a răspuns:

Pai dpdv al religiei... Dumnezeu cand a creat lumea, a creat animalele. deci gaina a fost prima =)

| Anonimus905 a răspuns:

Gaina.Daca era oul nu ave ce sa il cloceasca si nu iesea pui.Deci gaina a fost prima.

| lory_7261 a răspuns:

Teoretic gaina...de unde putea sa vina oul?laughinglaughing

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oul. Explicatia este simpla. Gaina a fost "creata" printr-o mutatie genetica dintr-o pasare. Prin urmare, acea pasare a facut oul (deci el este primul!) si asa a aparut gaina. Bafta!
Sursa: wikipedia

| coss a răspuns:

Oul

| mariay a răspuns:

Gaina