| alinutza4a a întrebat:

Cine a fost pe scurt marlyn monroe? am tot auzit lucururi despre ea, dar numele ei este asociat cu o femeie usoara.este adevarat?

4 răspunsuri:
| doar.pt.voi. a răspuns:

Marilyn Monroe (născută Norma Jeane Mortensen, n. 1 iunie, 1926 – d. 5 august, 1962) este fară îndoială cel mai celebru star cinematografic, sex simbol și divă pop al secolului douăzeci. Ascensiunea lui Monroe la nivelul de celebritate a început cu selectarea ei pentru a poza în câteva reviste, asta în timp ce primul ei soț făcea parte Marina Comercială. Cea mai însemnată parte a filmelor ei au fost făcute pentru 20th Century Fox, unde și-a luat și numele care a făcut-o celebră. După câteva apariții minore în decurs de câțiva ani, Marilyn a început să devină cunoscută pentru talentul ei de comediană, ajutată fiind și de remarcabila ei prezență scenică. Și-a îndreptat eforturile către apariții mai consistente, și, la un anumit moment al carierei sale a reușit să-și îndeplinească acest scop. Circumstanțele misterioase ale morții lui Marilyn au fost subiectul multor speculații, dar nu au reușit să-i știrbească reputația de cea mai legendară figură publică a tuturor timpurilor.
funda?happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Nu mai "usoara" decat alte vedete ale vremii ei! A fost o femeie frumosa si voluptoasa, cu un piept generos.Ca picanterie a fost amanta presedintelui american J.F.Kennedy.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Marilyn_Monroe

| Ella995 a răspuns:

Eu stiam ca a fost prima femeie care a pozat goala pentru revista Play Boybig grin

| heroforyou a răspuns:

Marlyn monroe din cate stiu eu a fost prima femeie care a avut curajul sa pozeze goala.:d