| gooldenn a întrebat:

Cine a inventat toate limbile astea?

Răspuns Câştigător
| RainboyDash a răspuns:

Limbile s-au format dea lungul timpului dupa ce omul si-a dat seama ca sunetele pe care le scoate sunt mai complexe decat cele ale animalului. Etnogeneza e completa in momentul in care intr-o limba au intervenit mai multi factori care sa o modifice ( Cum ar fi alte popoare care intervin pe teritoriul acelei tari si isi impun limba, traditiile etc.) Etnogeneza libii romane e formata din daco-romana, latina, slava si alte limbi care au intervenit mai putin.

5 răspunsuri:
| Andrada003 a răspuns:

Buna!happy
Limbile s-au format in timp. Oamenii ai evoluat si asa s-au format si limbile.
Pa, pa!

| Musique a răspuns:

Citește Biblia, îți spune acolo.
Baftă!

| Woodenpints91 a răspuns:

Un limbist plictisit.

| M25M a răspuns:

Sunt doua varianta, povestea sf din Biblie cu Turnul Babel fie evolutia.

| TashaUhm a răspuns:

Fuego!