| Dan a întrebat:

Cine are interes sa distruga lumea si de ce? Daca este adevarat ce am auzit, atunci pun aceasta intrebare pentru toti.

Răspuns Câştigător
| matchpoint a răspuns:

Salut,
tocmai ca nu are nimeni interesul sa distruga lumea, mai degrada dezinteresul aratat, nepasarea si indiferenta distrug lumea.
Ce ne pasa noua ce dereglari se produc cand emitem in spatiu tot felul de rachete, din dorinta de a ne considera stapanii lumii?
Ce ne pasa ca defrisam padurile si mor oameni din cauza alunecarilor de teren si se sufoca planeta din cauza lipsei de oxigen? Exemplele ar putea continua.
Pacat este ca natura se rezbuna pentru acest lucru si au de suferit nevinovatii. Cate sure de mii de oameni mor anual din cauza ca natura se dezlantuie? Mult mai multi decat in razboaie sau stiu eu ce alte confruntari armate.Mereu se raporteaza din toate colturile lumii dezastre naturale. Cauza? Dereglarea echilibrului naturii si implicit noi oamenii.
Pa

4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nimeni, desigur.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Nu stiu cine are interes sa distruga lumea... dar banuiesc cauza:resursele mai ajung doar pentru 40-60 de ani iar populatia trebuie imputinata.

ps: un banc:Cand v-a incepe foametea mondiala? cand vor incepe chinezii sa manance cu lingurahee hee

| hominid dreak a răspuns:

Dane, toti suntem implicati in asta.In primul rand noi insine ne-am distrus sufletul, golindu-l de orice sentiment uman, de sensibilitatea anilor copilariei, de adevaratele valori morale.Am secatuit pamantul de orice vlaga, de orice resurse, de orice putere de regenerare.Nu dam doi bani pe viata, nici pe a noastra, nici pe a altora.In mod logic ce crezi ca urmeaza? Cat sa ne mai suporte natura, in sanul careia ne-am nascut, dar de care ne-am rupt cu brutalitate?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu n-am auzit acelasi lucru dar m-ar interesa sa cunosc ultimele barfe...