| RazzMTB a întrebat:

Cine e capabil sa-mi demonstreze existenta zeului iudeo-crestin, acela sa comenteze❤️ nu va mai treziti toti analfabetii fanatici ca 1onur sa aruncati cu insulte precum "o sa arzi in iad", "o sa vezi tu" sau alte bullshit-uri. Hai, va astept argumentele????????????

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nimeni nu e capabil.
1onur face doar propaganda religioasa aici

| relian a răspuns:

Normal nu exista, sau exista doar in mintea oamenilor. Energetic, sau material nu exita.
Tu vrei sa ce anume? Sa demonstreze cineva ce anume? Ca exista in mintea, constiinta oamenilor? Nu trebuie demonstrat, sunt destui credinciosi, dovada is ei, biserica etc.

Ca nu exista material, energetic, nimeni n-a vazut pe Dzeu sau alte minunatii ce se mai vorbeste, ca urmare un lucru ce nu se poate vedea, ce nu se poate simti, noi oamenii spunem ca nu exista, o chestie nedovedita fizic, material, ramane la nivel de teorie, de vorbe.

Orice om normal poate sa iti dovedeasca, tu se pare acu te-ai trezit din somn, cine stie ce ai visat si consideri ca tia copt mintea nu stiu ce mare intrebare laughing acu ai descopetit si tu America dupa ce lumea e satula, stie pana si sugaru cu tita in gura chestiile astea.

Atit poti atit e ce tu nu stii in lumea asta? Doar intreabrea asta te macina, sau te macina ionur cu raspunsurile lui laughing ai si tu o durere ionur, e bun si asa rau. laughing

| J0B0MAT a răspuns:

Nimeni nu poate dovedi nici existența, nici inexistența niciunui zeu.De aia încă există războaie, certuri, cercetări, întrebări.

| RazzMTB explică (pentru J0B0MAT):

Zeii nu exista, pentru ca sunt inventati de noi, insa daca te referi la o divinitate in general…..acolo da, nu se poate dovedi inexistenta sau existenta

| ShaOfHatred a răspuns:

Decât să aștepți să îți răspundă cineva, care probabil nici nu știe 100% ce trebuie să-ți răspundă, mai bine intri frumos pe internet și faci muncă de căutare.
De asemenea, pornind de la ceea ce ai scris, cred că doar ai chef de polemică. Nu cred că te poate convinge cineva să îți deschizi mintea, deci mâna pe carte că ai de lucru.