| anonim_4396 a întrebat:

Cine e EMO si vrea sa vorbim? Baieti, fete, nu conteaza. Lasati id-ul vostru si va dau add.

9 răspunsuri:
| SweetSacrifice a răspuns:

Emo? Vrei noi stiluri sa te tunzi si sa te imbraci emo? Nici macar nu sti ce e aia...

| Diabl0 a răspuns (pentru SweetSacrifice):

:]]]]]]]] ce iti place sa faci +1... Nu stiu de ce raspunzi daca nu ai treaba cu ce am zis eu, te crezi mai desteapta? Nu esti.

| SweetSacrifice a răspuns (pentru Diabl0):

Recurgi la jigniri.Tipic.Nu,nu ma cred mai desteapta. Oricum,nu cred ca va aparea nimeni sa zica :Ah eu sunt emo!, pentru ca eu sincer nu cred ca e un motiv de lauda ca esti emo.E o stare.Si am dat un comentariu, nu am voie ca nu ma lasi tu sau ce?

| Diabl0 a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Jigniri? Revin, iti place sa faci +1. EMO nu e in nici un caz o stare. Dar sa nu deviem, fa-te ca nu vezi acest subiect, mersi, pa.

| Rockart a răspuns (pentru Diabl0):

Pe la 15-16 ani o să îţi aminteşti de asta şi-ai să râzi cu lacrimi.

| an0nymus a răspuns (pentru SweetSacrifice):

"Pai emo este de fapt un stil de viata. Termenul defineste anumite stari emoti dar mai este folosit si pentru a descrie un stil vestimentar aparte.
De obicei emo sunt catalogatzi ca fiind ultimii oameni ai societatii, pe cand adevarul este exact opus parerii acestora.majoriattea emo sunt oameni destepti,oameni neintelesi,care din cauza invidiei si a prostiei umane si-au pierdut prietenii si se simt dezamagiti si de aceea ajung sa isi taie venele, ba chiar sa se mutileze.Emo mai sunt numitzi si "romanticii black".Le e frica sa fie sociabili, deoarece se tem sa nu fie respinshi de ceilaltzi. Emo person" este cineva atent cu emotiile sale, sensibil, timid, introvertit, broken-hearted, inchis in sine, fara un scop anume, cu tendinte de suicid si adesea tacut.personalitatea Emo este adesea legata de a scrie poezii pe tema depresiei, confuziei, singuratatii, furiei, toate rezultand din neputinta lumii de a intelege autorul. Poezia Emo foloseste o combinatie de : ton foarte emotional, constiinta scrierii, rima alba sau simpla,referinte la adresa carnii, in special a inimii...
Dar…totusi nu poti sa devii asa emo peste noapte fara sa ai un motiv care sta in picioare! Sau ma rog poti dar nu ar fi tocmai indicat…nu e vorba numai de un trend, sau de a arata intr-un fel, ci si de cum simti, daca te identifici in muzica lor, daca ai anumite probleme…Acum nu ma intelegeti gresit, stilul este intr-adevar foarte important pentru. un om emo... "

in locul tau as citi mai intai ce inseamna emo apoi mi-as deschide,, gura''.

| SweetSacrifice a răspuns (pentru an0nymus):

Multumesc pentru copy-paste, stiam si eu asta. Ceea ce vroiam sa spun este ca mie nu mi se pare ca a fi "emo" este ceva de laudat.Gen : "Sunt Emo! Dati id de massenger!"Majoritatea nu stiu ce inseamna asta,ei crezand ca daca asculta heavy-metal,si poarta parul in ochi, lumea din jur o sa moara dupa ei, si o sa le dea atentie.

| an0nymus a răspuns (pentru SweetSacrifice):

Aici nu conteaza ce crezi tu sau ce cred eu, conteaza ce crede el, ce simte el. Poate a spus din prima ca e emo pentru a nu fi respins de cineva pe mess.nu ai de unde sa stii ce a fost in mintea lui si cum e el asa cum eu de exemplu nu am de unde sa stiu ce e in mintea ta si cum esti tu

| xCovaciTiffany a răspuns:

Covaci.tiffany Da-mi id tau prin mesaj ca sa stiu cui ii dau acceptwinking