| Romancutza a întrebat:

Cine imi da cele mai multe informatii(data de nastere, poze, cantece ecc)cu George Papagheorghe ii

5 răspunsuri:
| TeoPT a răspuns:

Eu stiu doar ca tatal lui a fost profesor de engleza la scoala mea (a murit). mai mult nu stiu.

| Angel_5977 a răspuns:

Nume real: George Papagheorghe
Alias: Jorge
Locul nasterii: Constanţa, România
Status marital: necasatorit
Culoarea ochilor: verzi
Culoarea parului: saten

Jorge, pe numele său real, George Papagheorghe, a făcut parte din trupa "Cocktail". În 2008 a lansat primul album solo, un album ce cuprinde 12 piese latino.
Indragostit` este primul videoclip al tanarului cantaret Jorge. Materialul a fost realizat in regia lui Iulian Moga, iar piesa este un featuring cu George Nicolescu si urmeaza a fi inclusa pe albumul de debut al lui Jorge.

| KrIsSs_4520 a răspuns:

George Papagheorghe (n. 22 iunie 1982, în Constanţa) este un cântăreţ român.Jorge s-a făcut remarcat în anul 2003 în urma emisiunii concurs Popstars, difuzată de Pro TV, fiind unul dintre câştigători, la vremea respectivă fiind membru al trupei Cocktail, de fapt acesta fiind chiar din anul 2002 membru, moment în care a şi debutat. Pe de altă parte, a mai jucat în musicalul „Micul Paris" şi în spectacolul „3007 Terra Maimuţelor", la Circul Globus.
De asemenea, a participat la dublarea în limba română a unui desen animat:
O poveste încâlcită (Tangled) – în rolul lui Flynn Rider
Alte nume-Jorge
Data şi locul naşterii-22 iunie 1982 (29 de ani)
Origine-Constanţa
Gen muzical-Pop
Ocupaţie-Cântăreţ
Ani de activitate-2002-prezent

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jorge e casatorit. pe sotia sa o cheama alina, si au o fetita pe nume carina parca nu mai stiu exact, in rest informatiile pe care lle-ai primit sunt corecte