| xAkira a întrebat:

Cine imi poate compune si mie o descriere mai lunga si detaliata pentru animeul,, Fairy Tail"? Dau fundita!big grin

Răspuns Câştigător
| Deleb a răspuns:

E simplu, eu astept episoade. E asa : O fata de 17 ani numita Lucy (magician) vrea sa intre intr-o guilda (breasla sa zic asa ), iar in oras se intalneste cu un baiat numit Natsu si o pisica Happy, camaradul sau, acestia intra in Fary Tail (guilda respectiva ) unde isi fac prieteni pe parcurs, printre care se numara Gray (magician de gheata ) Erza (magician care sumoneaza armuri si arme ), iar pintre care Natsu este un vanator de dragoni, foloseste magia focului, iar Lucy este gardian stelar, invoca gardieni, cum ar fi cei de zodii. Restu poti afla singura happy

1 răspuns:
| Dash a răspuns:

Pai e sumplu:
E vorba despre o fata de 17 ani (Lucy) care vrea sa devina magician. Si intr-o zi pe cand a vizitat un oras (Harujion) il intalneste pe Natsu, un tanar care este membur al unei organizatii de magicieni numita "Fairy Tail"
Si asa incepe Aventura big grin