| Ioana22B a întrebat:

Cine imi poate spune mai multe informatii despre "Second Life", despre ce este vorba, cum te inscrii etc. Dau fundita:*

7 răspunsuri:
| MisterKat a răspuns:

Eu am auzit de Second Life dar nu stiu cu ce se mananca, presupun ca este o nou site pentru o noua viata. Viata reala nu este una ideala, asa ca ne creem noi una imaginara si posibil ideala...

| Frogie a răspuns:

Este un joc online unde iti creezi un avatar asa cum vrei tu si comunici cu persoane din toate colturile lumii! Trebuie doar sa-ti faci cont si sa downloadezi programul pentru a putea intra in joc. Ce sa-ti zic mai mult? Si eu am cont si imi place foarte mult, iti poti face multi prieteni!

| Frogie a răspuns:

Sunt mai multe orase, cartiere facute de utilizatori. printre care si Bucuresti! Iti poti cumpara haine pentru avatar, skinuri, poti dansa. un fel de Sims!

| bigdady a răspuns:

In second life poti sa ti faci o casa sa ai o slujba sa te casatoresti sa ai copii http://www.youtube.com/watch?v=VRKDKsORQAo&feature=related

| PastilutzaColorata a răspuns:

Bygdady imi zici si mie cum sa am o slujba ca nu prea stiu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti spun eu ca e mult mai misto viata reala decat second life. Daca ai putin tupeu poti face tot ce faci si acolo.laughing apropo trebuie sa te dai niste bani ca sa te inscrii, eu asa tin minte

| ℓara a răspuns:

Heihee hee...pai, eu mi l'am instalat, e online* dar trebuie downloadathappy, insa imi merge aiurea sad. grafica se incarca destul de greu si cateodata se bloceaza, mergand ft. secadat happy...in rest e dragut. nu prea am, avut timp sa ma joclaughing