| Feitan a întrebat:

Cine imi spune si mie ce materi fac in clasa a noua la profil de stiinte ale naturi happy?

Răspuns Câştigător
| beatrice9849 a răspuns:

Acest profil se axeaza mai mult pe:chimie,biologie,matematica, fizica, dar faci si romana, istorie, geografie, s-ar putea ca din clasa a 11 a sa nu mai faci anumite materii si sa se axeze doar pe cele de profil.Acest profil este bun daca vrei o cariera in medicina:medic de familie, chirurg, farmacist, veterinar..etc.,sau chimist.