| Papushika_6318 a întrebat:

Cine imi zice un scurt text pentru cea mai buna prietena? Dau funda :X

2 răspunsuri:
| Nicoleta a răspuns:

Prietenia este confortul inexprimabil de a te simţi în siguranţă cu o persoană, fără a trebui să-ţi cântăreşti gândurile, nici să-ţi măsori cuvintele
Lasa-ti zambetul sa schimbe lumea, dar nu lasa lumea sa iti schimbe zambetul
Prietenia poate sa cunoasca momente de tacere, sa se reduca uneori la o simpla prezenta; e momentul cel mai frumos: acela in care nu mai e nimic de dovedit

| Bondarel99 a răspuns:

Vroiam doar sa stii cat de mult inseamna prietenia noastra pentru mine: Daca am fi pe un vapor care se scufunda si cu o sg.vesta de salvare… Mi-ar fi f dor de tine!
Glumesc!

O furtuna imi aminteste de cat de frumoasa e vara, fotografiile imi amintesc cat de frumos este sa cresti, prietenii ca tine imi amintesc cat de frumoasa este viata! Iti voi fi mereu alaturi, indiferent daca te bucuri sau plangi, pentru ca tu esti prietena mea cea mai buna! La cat mai multe momente frumoase impreuna!