| ooRockyoo a întrebat:

Cine iubeste animalele? Si de ce le iubiti?
primul raspuns FUNDA...

Răspuns Câştigător
| EaEmma a răspuns:

Eu...Sunt frumoase, amuzante, nevinovate, iubitoare, prietenoase. Le iubesti fara sa vrei. Ele nu cer prea mult, dar bucuria lor este deseori inepuizabila. Nu se pot supara pe tine, nu prea am vazut animalut imbufnat. Cateodata, nici nu inteleg nervii oamenilor, violenta lor, nu prea cunosc justificarea comportamentului acestuia, sau uita repede. Oricum ai fi, ele te primesc la fel. Stiu sa tina secretehappy, si nu acuza.Au incredere deplina in tine. Stiu sa asculte, desi nu inteleg o iota din ce spui. Sunt prieteni model. De-asta imi plac animalele, si poate este si motivul pentru care altora le plac.

| GoldVali a răspuns (pentru EaEmma):

Ma gandeam sa raspund si eu la intrebare si am citit raspunsul tau. wow ce raspuns frumos! sensibil.
Doar ca nu e al tau, e copiat de pe net. penibil.

14 Responses to De ce iubim animalele?

Elena says:
martie 16, 2011 la 13:21

Sunt frumoase, amuzante, nevinovate, iubitoare, prietenoase. Le iubesti fara sa vrei. Ele nu cer prea mult, dar bucuria lor este deseori inepuizabila. Nu se pot supara pe tine, nu prea am vazut animalut imbufnat. Cateodata, nici nu inteleg nervii oamenilor, violenta lor, nu prea cunosc justificarea comportamentului acestuia, sau uita repede. Oricum ai fi, ele te primesc la fel. Stiu sa tina secrete:), si nu acuza.Au incredere deplina in tine. Stiu sa asculte, desi nu inteleg o iota din ce spui. Sunt prieteni model. De-asta imi plac animalele, si poate este si motivul pentru care altora le plac.
http://patrincaandrei.wordpress.com/2011/03/15/de-ce-iubim-animalele/

| EaEmma a răspuns (pentru GoldVali):

Asa...si?

| GoldVali a răspuns (pentru EaEmma):

Cand dai copy & paste la un pasaj/raspuns luat de pe alt site TREBUIE să INDICI şi pagina/linkul de unde l-ai copiat!

In caz contrar INCALCI Regulamentul TPU!

Pe langa faptul ca esti o caraghioasa in cazul de sus cu dragostea ta si numai a ta laughingpentru animale.

| EaEmma a răspuns (pentru GoldVali):

Dar oare cum l-ai gasit si tu? cautandu-l si tu?

| EaEmma a răspuns (pentru GoldVali):

Hahaha ce nostim esti...

| GoldVali a răspuns (pentru EaEmma):

Am copiat pasajul tau ( era prea artistic fata de alte raspunsuri banale ale tale) si l-am pus pe google. si surprise! era acolo laughing)

| EaEmma a răspuns (pentru GoldVali):

Interesant...asa faci cu toata lumea?

| GoldVali a răspuns (pentru EaEmma):

Lasa-ma tu pe mine, tu te-ai facut de rahat. gata ca am ore acum

| EaEmma a răspuns (pentru GoldVali):

Of greseala mea...

19 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Unele animale, din cauza ca imi place infatisarea acestora, sarpe, tigru, pisiciile si niste rase de caini.

| IMC90 a răspuns:

Pentru ca sunt mai sincere si mai naturale decat oamenii.

| Hirom a răspuns:

Eu iubesc animalele pentru ca sunt singurele cae nu te lasa la greu cum sunt unii oameni. Sunt niste oameni care au chip de animal!

| AtateaConditii a răspuns:

Pentru ca is asa pufoase si dragute, au o mutra asa de dragalasa si niciodata nu comenteaza la tine si nu te injura. happy Cum sa nu iti placa...

| Antoniacopiluța a răspuns:

Bună!
De ce?
Fiindcă sunt cei mai buni prieteni ai omului, nu te injură, mint si alte chestii.

| NoLiesJustLove a răspuns:

Pentru ca sunt frumoase si adorabile si pufoase si pentru ca ele ne inveselesc viata de ex un pisoi mumos cand il vezi iti e drag de el si incepi sa tii la el ca la o pers apropiata:p

| Anonimaa27 a răspuns:

Le iubesc deoarece imi plac foarte mult si sunt dragute! Eu am o pisica alba angora si o iubesc! Are 4 ani.
Si in plus tot Dumnezeu le-a dat.happy

| uncas a răspuns:

Salut
Iubesc foarte multe animalele.
Am 3 catei foarte cuminti si foarte afectuosi cu mine:un boxer, un pitbull si un mic bulldog.cand vin acasa de la servici, eu sunt primi care ma intampina. iubesc acesti catei si animalele in general pentru ca ei sunt cei mai buni prieteni ai mei si va spun asta din propia experienta, decat sa ai un amic care sa iti faca rau oriunde te-ai duce ai orice ai face mai bine stai si vb cu un caine si el te asculta orice ai spune.

| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Animalele sunt suflete de om prinse in trupuri de necuvantatoare.Sunt sincere, au sentimente puternice pentru cei care le ingrijesc si raman fidele in orice imprejurari-cu mici exceptiihappy eu una iubesc pisicutele!

| maria12eu a răspuns:

Ei bine toti avem drepetate dar daca adunam aceste raspunsuri la o lalta ne dam seama ca asta e raspunsul:pentru ca nu te lasa la greu ca un om, sunt loiale, au suflet probabil chiar mai iubitor ca a unui om, sunt prieteni adevararti chiar daca ele nu pot vorbi. Urasc sa vad ca cineva poate rani aceste suflete si totusi uni nu se pot abtine.Eu cred ca de multe ori oameni sunt mai animale decat animalele in sine.