| DearestVicinity43 a întrebat:

Cine lucrează sau a lucrat în Norvegia?
Ati observat că toți cei care vin la muncă în Norvegia au ceva probleme ca de exemplu: comportament(se poarta ciudat, expresii faciale ciudate în timp ce vorbesc)
Limbaj(vorbești cu ei și nu judecă ceea ce li se spune indiferent în ce limba vorbești cu ei, nu vorbesc coerent în generel indiferent de câtă experiență au cu limba norvegiană)
Astăzi am avut la munca o colega din Letonia sau Lituania și am crezut că pe mine și pe colegul meu din Spania ne ia la bătaie.
Uneori vorbea dur iar alteori aproape țipa la noi.
Lucrez de doi ani în Norvegia iar în tot aceșt timp am fost în multe locuri sa muncesc și peste tot am văzut imigranți care aveau ceva "probleme"
Ce părere aveți?

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că experiența ta este singulară. Restul, înafară de cei văzuți de tine sunt normali.

| seth2016 a răspuns:

Blue-collars astia sunt dubiosi peste tot, nu numai in Norvegia.