| danubia a întrebat:

Cine ma lamureste in legatura cu afanatorii pentru prajituri, respectiv bicarbonatul de amoniu, bicarbonatul de sodiu, cand si cu ce se stinge fiecare, in ce cazuri si pentru ce tip de aluaturi se foloseste stins si pentru care altele trebuie stins, danke!

1 răspuns:
| anka a răspuns:

Bicarbonatul de sodiu se stinge cu suc de lamaie sau otet. Bicarbonatul de amoniu se stinge cu iaurt, iar praful de copt din pliculete nu se stinge deoarece e gata stins.